Burç Özellikleri

Astrolojide 9. Ev Ne Demek?

Yazar: Özlem Ege

9. ev nedir?

 Astrolojide dokuzuncu ev yapancı ülkelere yapılabilecek olan uzun yolculuklar ve seyahatler, yükseköğretim din ve hukuk gibi konularla ilgili olduğu bilinen bir astroloji dalıdır. Uluslararası ticaret ve yapancı insanlarla ilişkiler bu eve dahil edilmektedir. Allah veya tanrı kavramları; inançlar, soyut fikirler, felsefi düşünceleri, yaşamın sırlarına dönük olan arayışları, hayata karşı olan gerçek bakış acısını ve hayatın anlamını algılayışını ifade eder. Araştırmalara göre vücut bölümünden karaciğer, kalçalar, mide, dizden yukarı olan kısım ve kas gücü bu evin etkisi altında olduğu söylenmektedir.

 Doğum haritasında 9.evin yönetici gezegeni Jüpiter sahibi ise yay burcudur.

 9. evin başarılı ve başarısız olduğu alanlar nelerdir?

 Başarı alanları: İçsel ve dışsal yolculuklar yaparak ufkunu genişletmek konusunda iyi olan 9. ev kendi yaşam felsefesini arayıp bulmak, yüksek hedeflerinin peşine düşüp onları gerçekleştirmek, mantığını aşmak ve yeni kavrayışlar geliştirmek, yaşamın anlamı ve amacı olduğu duygusunu hissetmek, fırsatları yerinde kullanmayı öğrenmek bu evde bulunan burçların özellikleridir.

 Başarısız alanları: Deneyimin sıradan olması ve sıkıntı hali, dogmacılık, dar görüşlü ve prensipsiz davranışlar, nihilizm her türlü düzeni görmezden gelmek birey üzerinde hiç bir baskı tanımayan görüş bici midir.

  9. evde gezegenlerin etkileri nelerdir?

 Güneş felsefelerimize tutarlılık ve güç getiriyor. Böylesi bir yerleştirme ile büyük öğretmen veya dini bir figür olunabiliyor. Ayrıca, babalık üzerine bir vurgu olacağı söylenmektedir.

 Ay dokuzuncu evde öğretim ve iyi bir zihniyet ve psikolojiyi ifade ediyor. Kişi doğal olarak felsefi olan şeylere yönelmekle kalmayıp genellikle doğru ve yanlış bir anlamda hızlı bir şekilde öğrenmeyi amaçlıyor. Genellikle, bu yerleştirme sayesinde işlerin daha iyi sonuçlanacağı yönündeki oldukça yüksek bir umut duygusu barındırmaktadır.

 Dokuzuncu evdeki Mars, ilkeleri için savaşmayı seçen kişiliği gösteriyor. Bununla birlikte, daha hoşgörülü olan bir felsefeyi yıkan güçlü görüşler içermektedir. Güçlüyse, bir kişi öğretilerini uygulamaya koyacaktır. Kendi görüşleri için savaşacak, onları herkese benimsetmeye çalışacaktır.

 Dokuzuncu evdeki Merkür, mükemmel bir otoriteye sahip olabilir. Ayrıca, bu yerleştirme neredeyse tüm din ve inançlara karşı hoşgörüyü öngörmektedir. Bu aynı zamanda, özellikle yazma veya diğer iletişim türleri konusunda gayet yaratıcı bir yerleşimdir.

 Dokuzuncu evdeki Jüpiter, hayatımızı yönlendiren ahlak, davranış, ahlak ilkeleri için en yüksek potansiyeli sergilemektedir. Her şey düşünüldüğünde, bu yerleşim büyük bir kutsama olarak görülmektedir.

 Dokuzuncu evdeki Venüs, maneviyata ve felsefeye hizmet odaklı olup, yaratıcılık konusunda da gayet iyidir. Bu yerleştirme mükemmel bir evlilik danışmanı veya manevi hayatlarını düzenlemede onlara yardımcı olacak bir öğretmen olur.

 Dokuzuncu evdeki Satürn, dikkatini yaşamdaki daha yüksek gerçekleri anlamaya yoğunlaştıran kişiyi ifade eder. Bu, aynı zamanda iyi servet kazanımını, kişinin zenginlik kazanmak için çok çalışacağının kanıtını göstermektedir.

Telefonda fal baktırmak için Falbahçem’in ünlü yorumcularını kaçırmayın. Burç yorumundan, sanal kahve falına kadar tüm fal çeşitleriyle gerçekleri öğrenin!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın