Genel

Astrolojide Dolunay Ne Demek?

Yazar: Özlem Ege

 Astroloji; ay, güneş, yıldızlar ve gezegenlerin insan üzerindeki etkilerini gözlemleyerek karakter analizi ve gelecek tahmini gibi bildirilerde bulunan bir sanattır. Yeni insanlarla tanışırken burçlarını öğrenmek, kahve keyfinden sonra fal bakmak ya da baktırmak gibi hareketler, insanların astrolojiyle ilgili duydukları merakı daima ortaya sermiştir. Astroloji, Yunanca bir kelime olup; yıldız ve bilgi anlamına gelen 2 kelimenin birleşiminden oluşmuştur. Çoğu zaman sadece burçlardan ibaret olduğu düşünülen astroloji aslında çok daha geniş bir alandır. Astrolojide ana malzeme burçlar değil gezegenlerdir. Genelde bu gezegenlerle oluşturulan haritalar üzerinden çalışmalar yapılır.

 Ay Fazları

 İnsan zihni ve vücudu, çevresinde ve kendi içinde gelişen çoğu şeyden etkilendiği gibi Ay’ın fazlarından da etkilenir. Ay’ın 8 fazı vardır.

Yeniay Fazı

Hilal Fazı

İlkdördün Fazı

Büyüyenay Fazı

Dolunay Fazı

Küçülenay Fazı

Sondördün Fazı

Balsamik Fazı

Astrolojide dolunay nedir?

  Astroloji, her bir faza ayrı anlamlar yüklemiştir. Fakat insan üzerinde en belirgin ve yoğun etki gösteren faz dolunay fazıdır denebilir. Güneş ve Ay arasındaki açı 180 dereceye ulaştığında dolunay fazı gerçekleşir. Ay bu fazda en büyük, belirgin ve olgun haline erişmiş olduğu gibi insanları da bu yönde etkiler. Dolunay fazının etkileri, dolunaydan 1 hafta öncesinde hissedilmeye başlanır. Uykusuzluk, stres, gerginlik gibi etkiler gözlenebilir.

 Dolunay zamanı suların yükselmesi gibi insanlar da duygusal anlamda en yüksek seviyeye ulaşırlar. Bu duygusal yükselişe bağlı olarak çatışmalar yaşanabilir ve şiddet olaylarında artış olabilir. Gerçekler çok inandırıcı gelmez ve bu sebeple kıskançlıklar artar. İlişkilerde sorunlar ve çatışmalar yaşanabilir. Ancak, neticede dolunay gerçekleri gün yüzüne çıkararak bu problemleri çözecektir. Duygusal yükselişler ve dolunay enerjisi iyi yönetilebilirse daha huzurlu, romantik ve kaostan uzak bir süreç mümkündür.

 Dolunay fazı aynı zamanda kişisel gelişim ve kişisel farkındalığa ulaşmak açısından da faydalı olur. Kişide aydınlanma yaratabilecek bir süreçtir fakat farkına varılan şeyler her zaman olumlu olaylar olmayabilir.

Astroloji

 Dolunay fazı ile birlikte belirsizlik taşıyan, sürüncemede kalan konular da gün yüzüne çıkar ve Ay’ın tamamlandığı gibi bu olaylar da tamamlanarak bir sonuca ulaşır. Sonuçlar olumlu ya da olumsuz olabilir fakat dolunay, bilinmezlikleri ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda dolunay fazı üremeyi ve döllenmeyi de temsil eder. Dolunay dönemlerinde doğum oranları daha fazla olur.

 Astrolojik Haritasında Dolunay Olan Kişiler

 Astrolojinin yapı taşı olan haritalarda Dolunay’a sahip olan kişilerin karakterinde de bilinmezliklere yer yoktur. Objektif kişilerdir. Empati duyguları çok gelişmiştir. Karşısındakilerle aktif bir iletişim içindedir. Fikirlerini onlarla paylaşarak onlardan fikir ve hatta onay almak ister. Empati duyguları ve onaylanma ihtiyaçları sebebiyle zaman zaman başka kişilerden etkilenebilirler.

 Her ne kadar olumsuz etkiler gösterebilen ve duygusal olarak kişileri yoran bir süreç olsa da, dolunay fazını iyi yönetebilirseniz bilinçlenerek kendinize koruma sağlayabilirsiniz.

Gerçek falcıların yorumlarıyla telefonda fal baktırmak için hemen Falbahçem sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın