Burç Özellikleri

Ay Ve Güneş Tutulmalarının Dünyaya Etkileri

Yazar: Özlem Ege

Kanlı Ay (Süper Ay ) tutulması 9 Şubat’ta gerçekleşti. 2020 yılının, ilk tutulması olan kanlı ay astrolojide  dünyayı etkileyecek önem arzediyor.  Tutulmalardan sonra, depremler, salgınlar ve savaşların görülmesiyle dünyayı etkisini alıyor. Tarihi bir örnek verirsek, İstanbul’un Fethinin de bir kanlı ay tutulmasından sonra gerçekleştiği söyleniyor.

Ay Ve Güneş Tutulmalarının Dünyaya Etkileri

Sonraki Ay tutulması Ne Zaman?

Bir sonraki ay tutulması 9 Mart 2020 tarihinde yaşanacak. Bu ay tutulması, Amerika, Türkiye ve Avustralya’dan izlenebilecek.  Bu tutulmaların nasıl gerçekleştiğine göz atalım. Ay tutulması, Dünya’nın Güneş ile Ay’ın arasına girip Ay’ın üzerine gölgesinin düşmesiyle oluşuyor. 9 Mart’tan sonra 7 Nisan ve 8 Mayıs’ta, oluşacak  Ay tutulması havanın açık olduğu günlerde seyredilebiliyor. Havanın kapalı olduğu durumlarda ise tam anlamıyla , görülmüyor.

2020 Güneş tutulmaları Ne Zaman?

 Güneş tutulması, Ay’ın Güneş’in arasına girerek bir gölge oluşturmasıyla gerçekleşen bir olaydır.2020’nin ilk Güneş tutulması 21 Haziran 2020’de gerçekleşecek. 03:46-09:34 saatleri arasında gerçekleşecek tutulma, Türkiye’den izlenebilecek.  İkinci tutulma ise 14 Aralık 2020’de gerçekleşecek olan Güneş tutulması, ülkemizden görülmeyecek. 

Ay Ve Güneş Tutulmalarının Dünyaya Etkileri

Güneş tutulmaları, dünyayı iki hususta etkiliyor. Birinci husus, Güneş’in Ay ile etkileşiminden dolayı oluşan ultraviyole ışınlarının insanları olumsuz yönde etkilemesiyle ortaya çıkıyor. İkinci husus ise, tutulmanın olduğu zamanlarda, dünyada,  savaş ve kuraklık olması olarak karşımıza çıkıyor. 

Siz de online fal baktırmak ister misiniz?

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın