Burç Özellikleri

Burçlar Nasıl Sevgili İster?

Yazar: Özlem Ege

Astrolojide her doğum haritası kişiye özeldir. Bir insanın hayat planını, kişisel özelliklerini, finansal durumunu, sağlık durumunu kişinin kendine özel doğum haritasına bakarak anlayabiliriz. Bununla birlikte kişinin Güneş burcu da kendisi hakkında ipuçları verir.

 Burçlar Nasıl Sevgili İster?

 Astroloji kuşağında her burcun kendine has özellikleri vardır ve kişilerin dünya görüşü bu kişisel özelliklere göre şekillenir. Her burç romantik ilişkilerini bu kişisel özelliklere göre farklı şekilde yaşayacaktır.

 Koç burcu, mücadeleci bir yapıya sahiptir, sevdiği kişi için mücadele eder, kıskançtır bu yüzden onu kıskandırmak çok mantıklı değildir. Karşı taraftan tutku ve bağlılık isterler.

 Boğa, aşk için birçok şeyi göze alır. En önemli istekleri sadakattir. İlişkide sadakat ve dürüstlük en önem verdikleri konulardır.

 İkizler, konuşkan ve meraklıdır ve sevgilisiyle entelektüel sohbetlerden hoşlanır. Onun yanında sıkıcı, somurtkan ve suskun olmamak gerekir, İkizler bu tarz insanlardan sıkılır.

 Yengeç, duygusal ve anaç bir yapıdadır. Sevdiğini korumak, kollamak ister. Duygusal olarak pohpohlanmak isterler. Duygusal emniyet önemlidir.

Burçlar ve Aşk

 Aslan, gösterişi ve ilgiyi sever. Bir Aslan burcu ilgi üzerinde olsun ister, onu ikinci plana atmamalısınız.

 Başak, entelektüel, titiz ve eleştiriye tahammül edebilen bir eş arayışındadır.

 Terazi, lüks yaşam, güzellik ve estetik merakı vardır. Kişinin sanatla ilgili olması da Terazi için bir artı puandır.

 Akrep, tutkuludur. İlişkide tutku olmazsa olmazıdır. Gizemli olana çekilir. Kıskanır ve sahiplenir. Yalana tahammülü yoktur sezgileri ve mantığıyla hemen yakalar.

 Yay, maceraperest ve seyahat etmeyi seven insanlardan hoşlanır. Biraz özgür bir yapıları vardır, kısıtlanmaktan hoşlanmazlar.

 Oğlak, sıkı, disiplinli, istikrarlı yapıdadırlar. İstikrarlı bir ilişki isterler, aceleye gelemezler. Bir Oğlak’ı acele etmesi için zorlamayın.

 Kova, aşk ve arkadaşlığı ayırırlar bu yüzden arkadaşlarıyla yalnız dolaşmak istediğinde bu isteğine karşı koymayın. Ona biraz özgürlük sunun.

 Balık, duygusal ve kendileri hassas ve duyarlı insanlardan hoşlanırlar. Bir Balık, birlikte hayal kurmayı sever, hayallerinin yıkılmasını değil.

 Aynı Elementteki Burçlar

 Astrolojide burçların mensup olduğu element aileleri vardır. Ateş, Toprak, Hava ve Su. Aynı elemente mensup burçlar birbirleri ile daha iyi anlaşırlar. Örneğin Koç, Aslan ve Yay burçları Ateş grubu, Boğa, Başak, Oğlak Toprak grubu, İkizler, Terazi ve Kova Hava grubu, Yengeç, Akrep ve Balık Su grubu burçlarıdır. Bunun yanı sıra elementler kendi aralarında da birbirleriyle anlaşabilirler. Ateş grubu Hava rubuyla, Toprak grubu da Su grubuyla anlaşır. Yani örneğin bir Başak burcu ya kendi elementi olan Toprak elementindeki burçlarla ya da Su grubundan olan burçların karakterindeki insanları tercih edeceklerdir.

 Burçlar Nasıl Sevgili İster?

 Bunun yanında bazı burçlar karşıt karaktere çekilirler. Çünkü iki karşıt doğa bir araya geldiğinde aralarında bir çekim ve heyecan oluşur. Terazi-Koç, Boğa-Akrep, İkizler-Yay, Yengeç-Oğlak, Aslan-Kova, Başak-Balık bu zıt burçlardır.

Siz de online fal baktırmak ister misiniz?

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın