Burç Özellikleri

İkizler Burcu Hakkında Söylenmeyenler

Yazar: Özlem Ege

“Gemini” kelimesinin Latince ikizler anlamına geldiği bilinmektedir. Ancak bu burcun İngilizcede değerli taş, mücevher anlamlarına gelen “gem” kelimesiyle olan etimolojik bağlantısı çoğu kez göz ardı edilir.

Kimileri İkizler burcunun sonsuz bilgi açlığını bu bağlantı ile yorumlar, İkizler burcu yani Gemini tıpkı mücevherlerin en güzelini, en parlağını arayan bir değerli taş tutkunu gibi daima en saf bilginin peşinden koşar, O bir arayıcıdır ve maymun iştahlılığı, doymak bilmez merak duygusu biraz da bu yüzdendir.

İkizler Burcu Hakkında Söylenmeyenler

Çünkü bilgiye ulaşmadan tatmin olmayacaktır. Oysa bilgiye kimin gerçekten ulaşabildiği meçhuldür. Meçhul olan ise İkizler burcunu daha da çok cezbeder. Astrolojinin en zeki burçlarından biri olarak tanımlanan İkizler, işte o meşhur zekâsını kelimenin etimolojik kökeninde yatan bu bilgi sevdasına borçludur.

İkiyüzlülük

İkizler burcu, on iki burç arasında sevilmeyenler tacını gururla elinde tutar. Bu konuda kendisiyle yarışabilecek tek burç Akreptir. İkizlerin dedikoduculuğu, yüzeyselliği, dengesizliği ve çokça ikiyüzlülüğü masaya yatırılır. Ancak İkizlerin çift yönlülüğü genelde ikiyüzlülük ile karıştırılır.

İkizler burcu, her çiçekten bal almak isteyen bir arı misali, uçar da uçar. İstedikleri birbirine o kadar zıt şeylerdir ki, diğer insanlar tarafından şüpheyle karşılanır. Aynı anda üç işi birden yapabilir ve ilginç bir şekilde üçünde de başarılı olur. Belki bir alanda tam manasıyla doygunluğa asla erişemez ama her şey hakkında ufak da olsa fikir sahibidir. İkizlerin sağı solu belli olmaz çünkü bir sonraki hamlesini, iki dakika sonraki ruh halini kendisi de bilmez.

İki Yönlülük

Mantığı her zaman duygudan önde tuttuğundan olsa gerek, diğer insanlar onu kalpsizlikle, yüzeysellikle suçlar. Fakat İkizler burcu kalpsizlikten çok uzaktır. Aslında, onların o her şeyi bilmek isteyen zihinleri aynı şekilde her şeyi düzeltmek, her kötülüğü iyiliğe çevirmek de ister.

Bir İkizleri anlamak zordur çünkü İkizler burcu, diğer on bir burcun aksine toplum içinde taktığı maskeyle bütünleşir, özdeşleşir. Kendisini korumak için bir koza geliştirir. İkizler burcu adeta anne karnında diğer ikizi yiyen ve onun kişilik özelliklerini de alan biridir. Zira bunca ruh hali değişimlerini açıklayabilecek daha iyi bir teori yoktur.

İkizler Burcu ve Aşk

Arkadaş olarak dünyanın en eğlenceli kişisidir. Karşısındakini zor zamanlarda teselli etmeyi beceremez ama yüzünü en iyi o güldürür. Hiçbir buluşmayı kaçırmaz, her plan ona uygundur. Çevresindeki insan çeşitliliği o kadar fazladır ki, her fikrin ve hayat görüşünün eşit bir şekilde temsil edildiği ideal meclis gibidir. Ancak aşkta aranan bir partner olduğu söylenemez. Çünkü İkizler burcu ayran gönüllüdür ve bu ayran gönüllülük hayatının her alanına sirayet etmiştir.

İlişkilerini yoğun bir tutkuyla yaşamaz, hatta yoğun bir tutkunun ne demek olduğunu bile bilmez. Karşısındaki insanın çok basit bir hareketi ondan soğuması için yeterli olacaktır. Hemen sonrasında söz konusu kişinin yakın arkadaşının çok daha iyi bir seçenek olduğunu düşünebilir. Hayatını başkalarının ne diyeceğini düşünerek yaşamaz.

Bu nedenle kimileri için yasak bölge veya kırmızı çizgi olarak tanımlanabilecek durumlar İkizler burcu için sıradandır. Aşkta meraklıdır, mümkün olan her şeyi denemek ve yaşamak ister. Kendisi kadar renkli bir kişilik arar ve spontane gelişen planlara ayak uyduramayan birini “sıkıcı” olarak damgalayabilir.

İkizler burcunun ilgisini canlı tutmak çok zordur. Kendi içinde yaşadığı kimlik karmaşası onu hep kompleks görünen kişiliklere yöneltir ancak bu kişiler göründükleri kadar kompleks değilse işleri oracıkta bitmiştir. Bir Yay veya bir Terazi burcu, İkizler için neredeyse biçilmiş kaftandır. Ancak İkizler, onları da bezdirmenin bir yolunu mutlaka bulacaktır. Bugüne dek kimse İkizler burcunun kolay olduğunu iddia etmemiştir ama mücadeleyi güzel kılan şey de hedefe ulaşmada çekilen zorluklardır.

Telefonda fal baktırmak için Falbahçem’in ünlü yorumcularını kaçırmayın. Burç yorumundan, sanal kahve falına kadar tüm fal çeşitleriyle gerçekleri öğrenin!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın