Genel

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

Yazar: Özlem Ege

Fal baktırmayı hemen hemen herkes çok sevmektedir. Bundan ötürü her türlü kartlarla fal baktırmaktadır. Sadece oyun amacıyla kullandığımız iskambil kartlarıyla da fal bakacağınızı biliyor muydunuz? Eğer, İskambil Falı Nasıl Bakılır? diye merak ediyorsanız okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Fal baktırırken bir deste oyun kağıdı kullanılacaktır. Fakat elinizi açmadan önce elinize aldığınız desteden bazı kağıtları çıkarmanız gerekmektedir. Bu kağıtlar, maça yedilisi ve sinek dokuzlusu hariç tutulmak üzere geride kalan dokuzlular, yedililer ve altılılar desteden çıkarılacaktır. Şimdi geriye elinize 42 kart kalmış olacaktır.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

Fal baktırmak için hazırladığınız bu destenin içerisinde niyet tutulmak üzere kupa papazı ve sinek kızı ayrılacaktır. Bunlar üst üste kapatılarak bir kenara bırakılır ve kartlar iyice karıştırılacaktır.

Niyet tutulması amacıyla kupa papazı ile sinek kızını fal açtırmak isteyen kişiye veririz. Kart destesini yüz kısmı avuç içine gelecek şekilde elimize almalıyız. Önce kupa papazı ile desteyi ortadan ikiye ayırın. Papazın arkasında kalan tek kartın anlamını, sonra papazın yüz kısmında kalan ilk üç kartın anlamlarını okumalıyız.

Destenin içerisine papaz koyularak desteyi iyice karıştırın. Bu kez de sinek kızını alarak desteyi ortadan ikiye ayırın. Papazda nasıl yaptıysak sinek kızında da kalan kartın anlamını okuyacağız.

Bundan sonra da sinek kızı dahil olmak üzere desteyi iyice karıştıralım.

Bundan sonra sinek kızı da dahil olmak üzere desteyi yine iyice karıştırırız.

Falın Bakılışı

Destenin üst kısmından başlamak üzere kartları, yüzleri üste gelecek şekilde dokuz tane 4 dizi halinde sıralayalım. Elinizde altı kart kalacaktır. Sonra yerde bulunan kupa papazının olduğu diziyi daha sonra da sinek kızının olduğu diziyi bulalım.

Eğer kupa kızı ya da sinek kızı elde kalan altı kartın içerisindeyse, o zaman en çok öğrenmek istenen şey neyse o dileğin anlamını verecek olan kartın sırasını belirledikten sonra fala bakabiliriz. Şimdiden bol şans.

Sizde online fal baktırmak ister misiniz?

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın