Burç Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri

Yazar: Özlem Ege

Oğlak burcu özellikleri erkek ve kadınlar için ayrı özellikler göstermektedir. Oğlak burcu Zodyak Burç Sisteminde 10. sırada yer alır. İngilizcesi ‘Capricorn’ olarak bilinir. 22 Aralık ve 20 Ocak arası doğan kişiler bu burcun özelliklerini taşımaktadır. Oğlak kardinal bir burçtur. Kardinal burçlar yaz, kış, bahar ve sonbahar mevsimlerini başlatan burçlardır. Oğlak burcu kışı başlatan burçtur.

Oğlak Burcu Özellikleri: Kişisel Özellikler

Oğlak, toprak elementine bağlı olan 3 burçtan üçüncüsü ve sonuncusudur. Zodyak sisteminin strateji uslarıdır. Her zaman beş – on yıllık planları olan bir burçtur. Gezegen etkisi altındayken en büyük hedeflerini elde etmeye ve uzun süreli işler planlar yapmaya istekli olurlar. Toprak elementi oldukları için zaman zaman inatçı ve sert olabilirler. Hatta kimi zaman olaylara başka bir bakış açısı ile bakmayı reddederler. Kendi kişisel özelliklerinden farklı olan insanların farklılıklarını kabul etmekte zorlanır ve kendi değerlerini dayatmaya çalışabilirler.

Oğlak burcu özellikleri arasında yıkıcı tavırlar takınabilmesi de vardır. Bunun sebebi ise bu burcun yönetici gezegeni acımasız ve otoriter olarak bilinen Satürn olmasıdır. Ayrıca bu gezegen psikolojik baskının da gezegenidir. Bu gezegenin etkisiyle kişiler pratik ve sorumluluk sahibi olsalar bile soğuk, bağışlamaz ve mesafeli görünürler.

Ayrıca oğlak burcu aşk hayatında oldukça ciddi bir burçtur. Bu burç ile ilişkiler sabır gerektiren bir iştir. Bir sürpriz yaptığınızda hayal kırıklığına uğrarsanız çok şaşırmamanız gerekir. Yüzeysellik, laubalilik ve boş muhabbetten hiç hoşlanmazlar. Sosyal konum ve statü onlar için son derece mühimdir. Eşlerinin toplum tarafından saygın bir kişi olması isterler ve itibarlarını zedeleyecek davranışta bulunmalarından kesinlikle hoşnut olmazlar.

Oğlak Burcunun Özellikleri: Kadın

Bu burcun kadınları evlerine ve ailelerine düşkün olurlar. Gençlik yılların da bile tüm ilişkilerini çok uzun süreceğini düşünürler. İlk buluşmada karşısındaki kişi ile yaşlandıklarında nasıl görüneceklerini düşünürler. Oğlak burcu kadını aşk hayatında ciddiyetsizliği sevmeyen, sürprizler karşısında fazla heyecanlı olmayan çok ciddi bir ilişki isteyen kadınlardır. Yakın arkadaşlarına ve ya uzun süredir hayatında olan kişilere âşık olma eğilimleri vardır. Bu yüzden ilk görüşte aşk çok olası değildir. Bir oğlak kadının sizi sevdiğini anlaması uzun sürebilecek bir olaydır.

Gösterilen ilgi karşısında fazla etkilemeyen hatta onun farkında bile olmayabilen oğlak kadınları sizlerden direk çıkma teklifi bekleyebilir. Ancak böyle sizin ona karşı beslediğiniz duyguları anlayabilir. Sizin ona karşı üstü kapalı çabalarınızı fark etmeye bilirler. Oğlak burcu özellikleri kadınlara titiz ve dikkatli olmayı da aşılamıştır. Örneğin çok ayrıntılı bir şekilde oluşturduğu bir planı varsa daha iyi bir plan önerilse bile bu plana geçiş yapmazlar.

Oğlak Burcunun Özellikleri: Erkek

Oğlak burcu özellikleri erkekler de acımasızlık ve zalimlik duygularını arttırmıştır. Daha gençlik yıllarında sorumluluk sahibi olurlar ve kendi hayatlarını yavaş yavaş kurmaya başlarlar. Oğlak erkekleri ciddi hayat anlayışları yüzünden sabah işe giderken ve akşam işten döndükten sonra görme ihtimaliniz yüksek olan insanlardır. Çok işkolik insanlar olduklarını bilmeli ve bunu gözünde bulundurmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Oğlak burcu erkeği aşk hayatı ve iş hayatı arasında net bir çizgi bulunur.

Hedef odaklı olan oğlak erkeklerini kariyerleriyle ilgili isteklerinden kimse vazgeçiremez. Oğlak burcu özellikleri erkeklerde bu ciddiyetin yanı sıra tanıdığınız zaman ne kadar hayat dolu olduğunu fark edeceksiniz. Kara mizah yapmayı severler ve bazen en kötü zamanlar da bile gülünecek bir şey bulabilirler.

Oğlak Burcu Yükseleni

Oğlak burcu özellikleri bu burca sahip olan kişiler arasında farklı ciddiyet anlayışı gösterir ve bu yüzden kişilerin ne kadar ciddi olabileceği tahmin edilemez. Bu yüzden net bir yükselen söylemek kolay olmaz. Ama bu burçların Balık, Başak ve Boğa burçları ile kolay anlaşabilen burçlarken bunun yanı sıra Koç, Yay ve Aslan burçları ile fazla anlamazlar.

Oğlak burcu 2020 yılında aşk, para ve sağlık konusunda oldukça güzel bir yıla girmiştir. İlişkisi olmayan bir oğlak burcu ilişki bulabilir ve birden kendinizi evlilik konuşmaları yaparken bulabilirsiniz. Gezegenlerinde bu yıl oğlak burcunu desteklediği de göz önünde bulundurulursa oldukça eğlenceli bir yıl oğlakları bekliyor.

Telefonda fal baktırmak için Falbahçem’in ünlü yorumcularını kaçırmayın. Burç yorumundan, sanal kahve falına kadar tüm fal çeşitleriyle gerçekleri öğrenin!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın