Tarot Falı

Tarot Adalet Kartı Anlamı Nedir?

Yazar: Özlem Ege

Tarot falı baktırmak hemen herkes tarafından merak edilen fallardan biridir. Tarot falında asıl önemli olan şey kartların anlamıdır. Biz bugün sizlere Tarot Adalet Kartı Anlamı konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Okumaya devam edin.

Tarot kartları içerdiği anlamlara göre fala başka bir anlam katar. Bundan ötürüdür ki tarotta çıkan her kart, fal baktıran kişi için önemlidir. Bazı kartlar olumlu bazı kartlar olumsuz olarak nitelendirilmektedir.

Tarot Adalet Kartı Anlamı Nedir?

Tarot adalet kartında kılıç niteliğinde olan ve hiç kimsenin kaçamayacağı adalet adına en tepeye kaldırılmış. Kılıcın doğruyu eğriden ayıran iki keskin ucu, yapıcı ve yıkıcı gücünü temsil etmesi de adaletin zaferini simgeliyor. Tacın üzerinde bulunan üç kulecik ve dört köşeli mücevher ile de Terazi burcu temsil edilmektedir.

Adalet Kartı

Sol elinde tutulan altından olan terazi yargının devamlı eşit olacağına işaret eder. Bu da yeryüzünde bulunan çocukların, onun sevgisinin, şefkatinin ve mutlak adaleti sayesinde dengeye ulaşabileceklerdir. Bu anahtar sayesinde tecrübeler ile daha üst bir oluşum planına doğru hareket edilmeye başlanmıştır. Saflaşmış ve bir disiplin altına girmiş olan kişilik, tek başına hayatı tanımakta ve onu hissetmektedir.

Elinde bulundurduğu kılıç ise kutsal doğruyu eğri olandan ayırt edebilme becerisini sunmaktadır. Adalet vicdanın yükselen sesi olmuştur. Şimdiye değin egoyu oluşturan bilinçli zihin isteklerinize hizmet edilecek ve buna karşılık da iç benliğinizin sesini temsil edecektir. Eğer adalet isteniyorsa, tamamen yep yeni bir görüntüye merhaba denilmesi gerekir.

Tarot falı yorumu için Falbahçem’in ünlü yorumcularına canlı fal baktırabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın