Tarot Falı

Tarot Sihirbaz Kartı Anlamı Nedir?

Yazar: Özlem Ege

Tarot falı baktırmak kimi insanların mutluluk sebebi olsa da kimi insanlar onunla alay etmektedir. Bundan ötürüdür ki tarot baktıran kişi kadar bakan kişi de önemlidir. Tarot kartı anlamını bilmeyen bir kişiye tarot baktırırsanız eğer hem sizin hem de bakan kişinin canı sıkılabilir. Biz bugün sizlere Tarot Sihirbaz Kartı Anlamı Nedir? konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Tarot Sihirbaz Kartı Anlamı Nedir?

Tarot kartları siz de bilirsiniz ki düz ve ters gelmesine göre farklılık gösterir. Eğer kart düz gelirse bunun anlamı ustalık, politika, kişinin kendine güvenmesi, amacına doğru ilerleme, kişisel kontrol yeteneği, arzular, önemli kararlar ve yeni meslekler edinmenize delalet eder. Eğer kart ters gelirse, elinizdeki güç kötü amaçla kullanılacak, irade zayıflayacak ve endişeler artacaktır.

Bu kartta sihirbazın sağ elinde küçücük bir asa vardır. Onunla gökyüzünü işaret ederken diğer eliyle de yeryüzünü göstermektedir. Gücünü göklerden alan bu asan yeryüzüne aktaracaktır. Başının üzerinde de 8’e benzer bir işaret bulunmakta ve sonsuzluğu sembolize etmektedir. Sihirbazın üzerinde duran masanın üzerinde bir kılıç, bir kupa, bir asa ve bir tılsım bulunmaktadır. Aslında bu simgeler küçük sırlar grubunda bulunup, 4 ana eleman arasında bulunmaktadır. Bir diğer anlamına göre de hava, su, ateş ve toprak unsurlarını simgeler.

Sihirbazın ayağının altında da bir bahçe ve açmış çiçekler vardır. Çiçekler, arzulanan kontrol altına alınmasını ifade etmektedir. Sihirbazın astrolojik karşrıtı Merkür dür. Merkür bir öğretmendir. Ruhun gizli yollarını gösterecek, zekasını ve enerjisini Dünya’nın çevresine gereken araştırmaları yaparak iletecektir. Sihirbaz aynı zamanda mitolojik Tanrı Hermes’i simgeler. Yani Tanrı Zeus’un habercisidir.

Tarot falı yorumu için Falbahçem’in ünlü yorumcularına canlı fal baktırabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın