Genel

Yengeç Burcu Nasıl Zayıflar?

Yazar: Özlem Ege

 Yengeç burçları aşırı duygusal bir özelliğe sahip olduklarından dolayı, oluşan tüm sıkıntılı durumlarda mideleri de zarar görür. Bundan kaynaklı astroloji dünyasındaki burçlardan en çok mide sorunlarıyla karşılaşan burç yengeç burcudur. Yengeç burcu sahibi olan kimse, ideal kiloda kalabilmek veya zayıflamak için doğru beslenmesi gerekir. Bu yüzden aldığı gıdalara çok dikkat etmesi gerekir.

Yengeç Burcu Nasıl Zayıflar?

 Yengeç burçları genel olarak duygularıyla hareket ettikleri için hamur işi gıdaları ve şekerli gıdaları oldukça severler. Bu besinler de fazla tüketildiği için yengeç burçlarına oldukça fazla bir şekilde zarar veriyor. Türk kültüründeki yemek kültüründe bu tarz gıdalar ne kadar fazla olursa olsun yengeç burçlarının bu gıdalardan elinden geldiğince uzak durması gerekir ve az tüketmesi gerekir. Aksi takdire yengeç burçları mide sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir ve sağlık sorunları yaşayabilirler. Ayrıca et ürünlerini ve ekşi ürünleri de çok tüketmemeleri gerekir, bunlar da sağlık sorunlarının ortaya çıkmasında bir etken olabilir.

 Yengeç Burcu Ne Yemeli?

 Yengeç burçlarının beslenmesi gereken gıda türleri genel olarak bilinen zararsız besinlerdir. Yengeç burçları özellikle yağlı, şekerli ve hamur işi gıdaları çok az tüketmeleri gerekir. Her burçtan insanın bu tarz besinlere karşı dikkatli olması gerekir ama yengeç burcunun midesi daha hassas olduğu için daha çok dikkat etmesi gerekir. Genel olarak hafif yiyecekler tüketilmeli ve elinden gelindiğince hazır yiyeceklerden uzak durmaları gerekir. Toparlayacak olursak yengeç burcunun daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için midesini de göz önünde bulundurması gerekir.

Yengeç Burcu Nasıl Zayıflar?

 Yengeç burcu için bir diyet planı hazırlamak çok da zor değildir. Genel olarak nelerden uzak durması ve ne tür gıdalarla beslenmesi gerektiğini bildiğimiz için kafamızda bir diyet programı oluşturabilir. Örneğin sabah kahvaltısında 2 dilim tam buğday veya kepek ekmeği, kibrit kutusu kadar az yağlı peynir, 1 adet haşlanmış yumurta, zeytin, yeşillik gibi hafif yiyecekler tüketebilir. Öğlen ve akşam yemeklerinde de fırında balık, tavuk göğsü ve benzeri şekilde protein ağırlıklı az yağlı yiyecekleri tüketilebilir. Ara öğünlerde de yeşil çay ve meyve tüketilebilir. Yengeç burcu beslenmesine bu şekilde dikkat ederse rahatlıkla zayıflayabilir.

Gerçek falcıların yorumlarıyla telefonda fal baktırmak için hemen Falbahçem sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın