Genel

Yıldızname Nedir? Nasıl Bakılır?

Yıldızname Nedir? Nasıl Bakılır?
Yazar: Özlem Ege

Biz insanları diğer varlıklardan ayıran en önemli şey aklımız ve merakımızdır. İnsan düşünebilen bir varlık olduğundan ötürü hayatının büyük bir kısmını kapsayan merak, onun yeni şeyler öğrenmesini sağlar. Büyük küçük hepimiz duymuşuzdur “Fala inanma ama falsız da kalma sözünü”. Bugün biz sizlere farklı bir fal çeşidi olan Yıldızname den bahsetmek istiyoruz. Yıldızname Nedir? Nasıl Bakılır?

Yıldızname Nedir?

Yıldızname nedir

Kişinin kaderini okumak için gerçekleştirilen uygulamaya Yıldızname denir. Bir kişinin Yıldıznamesine bakmak için kişi hakkında bir takım bilgilere de sahip olmanız gerekiyor. Genellikle yıldızname, kişinin doğumundan ölümüne dek yaşayacağı önemli olayları belirtir. Yıldıznamenin temelinde elbette yıldızların konumu yer almakta. Herkesin doğum zamanı, yıldızlar, gökyüzünde farklı farklı konumda bulunmakta. Yıldızların bu konumu da kişinin kaderinde etkili olur.

Genellikle bu uygulamadan yararlanan kişiler hayatında gerçekleşecek olan önemli olayları tespit etmek için baktırır. Bu uygulamayla beraber evlilik hayatı, para hayatı, iş hayatıyla ilgili yeni bilgiler edinebilir. Bu dönemlerin önceden bilinmesi de hayatımızda gerçekleşecek olumsuzluklara karşı önlem almamızı sağlar.

Nasıl Bakılır?

Nasıl Bakılır?

Yıldızname bakabilmeniz için kişi hakkında bazı bilgilerin kesin olarak bilinmesi gerekir. Öncelikle doğum tarihi bu konuda bilinmesi gereken en önemli bilgidir. Doğum tarihi kesin olarak bilinmeyen kişinin yıldıznamesine bakılması güçtür. Diğer bilinmesi gereken bilgi de doğum saatidir. Bu iki temel bilgiden hareketle bakılmaktadır.

Bu uygulamayı kullanarak sizlere bilgi verecek olan kişi elde ettiği bilgilerden hareketle bir harita hazırlaması gerekiyor. Bu harita da kişinin doğduğu saatte gökyüzünde bulunan yııldızların konumu görülmektedir. Her bir yıldızın konumu da kişinin yaşamının bir evresini ya da bir konu hakkında gerçekleşecek olayları göstermektedir.

Ebced Uygulaması

Bu uygulamada diğer bir yöntem ise ebced hesaplamasıdır. Arap alfabesinde yer alan her harfin bir sayı karşılığı olacaktır. Ebced hesaplaması yaptıracak kişinin anne ve baba adı Arap alfabesindeki harflerle yazılır. Ardından bu harflerin de sayı karşılığı bulunur. Ortaya bazı rakamlar çıkacaktır. Bu rakamlar da yıldızlara ek olarak kişinin hayatında olacak olayları belirleyecektir. Bu sayede siz de ona göre önlem alabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kahve Falı Zürafa Simgesi

Yazar Hakkında

Özlem Ege

Bir Yorum Yazın